Łódzkie Dni Informatyki na Politechnice Łódzkiej

W dniach 21 - 22 listopada zapraszamy na II Łódzkie Dni Informatyki, organizowane przez ICT Polska Centralna Klaster. Spotkania z ekspertami, warsztaty i pokazy odbędą się na Politechnice Łódzkiej i Uniwersytecie Łódzkim. Program przygotowali pracownicy branży IT oraz naukowcy zajmujący się informatyką na łódzkich uczelniach.

Dynamicznie rozwijający się rynek pracy wymaga przygotowania kadry informatycznej nie tylko w Łodzi, ale i w całym regionie. Z tego powodu ICT Polska Centralna Klaster, w porozumieniu z uczelniami, organizuje wydarzenie, które ma na celu rozwijać w tym zakresie młodzież szkolną i studentów oraz komunikować ich ze specjalistami, ekspertami branży IT.

Pierwszego dnia wydarzenia, szczególnie polecamy panel JUNIOR, dedykowany młodzieży szkolnej, który odbywać się będzie w Centrum Technologii Informatycznych PŁ. Zapraszamy na warsztaty z zakresu informatyki stosowanej, podstaw oprogramowania, design thinking, gier komputerowych oraz grafiki. Wszystkie zajęcia przygotowali pracownicy Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki oraz Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej. Poza warsztatami polecamy pokazy w laboratoriach, gdzie będzie można z bliska zobaczyć m.in. drukarki 3D, Laboratorium Motion Captuure, Laboratorium Sterowników Przemysłowych i inne. Grupy warsztatowe liczą po 12 osób, o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia do panelu JUNIOR prosimy kierować do 31 października na adres promocja@info.p.lodz.pl - w mailu trzeba wpisać tytuł wybranego panelu, imiona i nazwiska 4 uczniów oraz nazwisko i dane kontaktowe do nauczyciela, który będzie opiekunem uczniów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, uczestnicy pokrywają jedynie koszty dojazdu.

Partnerami wydarzenia są: Urząd Miasta ŁodziMłodzi w Łodzi oraz Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Dokładny program można znaleźć na stronie http://www.lodzkiedniinformatyki.pl