Konkurs "Fizyka na dobry start" - czekamy na zgłoszenia do 20.03

Rok 2020 jest rokiem fizyki. Dla wszystkich, którzy widzą w tej nauce szczególny potencjał, przygowaliśmy konkurs "Fizyka na dobry start". To niepowtarzalna okazja, by przekonać się, jak siła przyjaźni działa na prawa fizyki.

Konkurs "Fizyka na dobry start" pomaga polubić fizykę i poczuć, jak przyjemne może być rozwiązywanie zadań. Uczniowie sami wybierają osoby, z którymi chcą stworzyć zespół do rozwiązania zadań z fizyki. Utworzone w ten sposób trzyosobowe drużyny wraz z nauczycielem-opiekunem wypełniają formularz zgłoszeniowy i przysyłają go na adres konkurs@info.p.lodz.pl. W odpowiedzi otrzymują zestaw dziewięciu zadań do wspólnego wykonania w dowolnym miejscu - w szkole, w domu czy podczas spaceru po parku. Zadania można rozłożyć na kilka dni, ale zawsze stają się okazją do miłego spotkania z drużyną i wspólnej "burzy mózgów". Co więcej, drużyna nie musi rozwiązać prawidłowo wszystkich zadań, ale im więcej prawidłowych odpowiedzi udzieli, tym większa szansa na zwycięstwo. Rozwiązania należy nadesłać mailowo najpóźniej do 20 marca 2020 roku do godz. 23:59.

Uroczyste rozstrzygnięcie nastąpi podczas dnia otwartego Politechniki Łódzkiej, 5 czerwca 2020 roku. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci za zajęcie I miejsca otrzymają tablet, za zdobycie II miejsca - słuchawki bezprzewodowe, a za trzecie miejsce - karty upominkowe EMPIK oraz zestawy niespodzianek związanych z Politechniką Łódzką. Pierwsze osiem drużyn, które nadeśle wypełniony formularz zgłoszeniowy, weźmie udział w specjalnym laboratorium z mikroskopii optycznej na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PŁ.

Zapraszamy do udziału w konkursie. Sprawdźcie, jaką moc mają prawa fizyki!

W związku ze zmianą terminu dnia otwartego wyniki konkursu "Fizyka na dobry start" zostaną ogłoszone 5.06.

Formularz zgłoszeniowy:

Regulamin konkursu: