STRONA GŁÓWNA

Klasa patronacka w II LO w Wieluniu

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Wieluniu powstała klasa politechniczna objęta patronatem PŁ i Firmy Wielton S.A. Z tej okazji, gościem na rozpoczęciu roku szkolnego 3 września był rektor naszej uczelni, prof. Sławomir Wiak.

W czasie poniedziałkowej uroczystości odbyło się otwarcie pracowni matematyczno-fizycznej wyposażonej w nowoczesne narzędzia edukacyjne, której sponsorem jest spółka Wileton S.A. Firma wraz z PŁ będzie patronować klasie politechnicznej liczącej 34 uczniów. Będą oni korzystać z nowej infrastruktury i czerpać wiedzę od specjalistów z Wieltonu i kadry naszej uczelni.

Rektor PŁ, prof. Wiak podkreślał, że Politechnice Łódzkiej zależy na rozwijaniu zainteresowań technicznych wśród uczniów z tego regionu, pod okiem wieluńskiego potentata przemysłowego. Zachęcał także młodzież do kontynuowania kształcenia na jednej z najlepszych uczelni w naszym kraju. Prezes Wieltonu produkującego naczepy, Mariusz Golec wyraził ogromne zadowolenie z podjętej inicjatywy i podpisania umowy o współpracy ze szkołą i starostwem wieluńskim.

Dyrekcja II LO w Wieluniu uważa, że współpraca z Politechniką Łódzką oraz przedstawicielami biznesu daje nową jakość w kształceniu młodzieży szkolnej. Dzięki temu uczniowie będą mogli uczyć się w nowocześnie wyposażonej klasie i poznawać tajniki nauk ścisłych i technicznych.

 

Poznaj nasz kampus