STRONA GŁÓWNA

Inżynieria wzornictwa przemysłowego - rekomenduje Joanna Pilas

Masz bogatą wyobraźnię i otwarty umysł? Inżynieria wzornictwa przemysłowego na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów to strzał w dziesiątkę! O kierunku opowiada studentka trzeciego roku, Joanna Pilas.  

Kierunek, jakich niewiele

Inżynieria wzornictwa przemysłowego nie jest typowym kierunkiem ścisłym. To studia, które przygotowują do pracy twórczej, polegającej na projektowaniu wyglądu produktów od A do Z - od ich budowę, kształt i estetykę. Wiedza inżynierska, jaką zdobywamy na studiach, umożliwia nam stworzenie produktu od podstaw wraz parametrami materiału, z jakiego zostanie wykonany.

Innowacyjne projekty

Studiuję na trzecim roku inżynierii wzornictwa przemysłowego i przygotowuję projekt stroju rowerowego dla kobiet. Razem z moim zespołem pracujemy nad koncepcją spódniczki rowerowej, ale także butów z możliwością zmiany podeszwy na obcas, by nie trzeba było wozić butów na zmianę do pracy. Jeżeli lubisz otaczać się pięknymi rzeczami, chcesz tworzyć produkty odpowiadające potrzebom różnych odbiorców, interesuje Cię szeroko pojęty Design – te studia są właśnie dla Ciebie. 

Zajęcia skrojone na miarę

Czekają Cię zajęcia z matematyki, fizyki i chemii - ale bez obaw - wiedza, którą będziesz przyswajać z tych przedmiotów, nie jest zbyt zaawansowana. Uczymy się tego, co potrzebne bezpośrednio pod projektowanie. Poznasz tu od podstaw proces projektowania, zaznajomisz się z programami do grafiki 2D i 3D, nie obca stanie Ci się technologia i konstrukcja produktów. Na tym kierunku przyda Ci się wyobraźnia i otwarty umysł, bo kreatywności można się nauczyć. Programy graficzne poznasz od podstaw i nauczysz się osiągać zachwycające efekty.

Potęguj możliwości

Podczas studiów możesz rozwijać się w kole naukowym SKN Designer. Tu podszlifujesz umiejętności artystyczne i weźmiesz udział w wielu ciekawych projektach. Przygotowujemy wystawy i współpracujemy z rozpoznawalnymi markami - m.in. projektujemy dla Łódź Design Festiwal.

Magiczny trzeci rok studiów

Trzeci rok studiów jest wyjątkowy. Pierwszy semestr odbywamy w firmie, realizując praktyki. Drugi semestr jest mobilny -  spędzamy go na innej wybranej przez siebie uczelni polskiej lub zagranicznej. Możemy korzystać z różnych programów wymiany krajowej i międzynarodowej, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Ja wybrałam Włochy. Zapraszam do spełniania marzeń z Politechniką Łódzką.

Poznaj nasz kampus