75 lat Politechniki Łódzkiej
STRONA GŁÓWNA

"Dziewczyny na politechniki" ONLINE

Wirtualne stoiska uczelni, sesje doradcze i wirusoodporne kierunki studiów. To tylko niektóre atrakcje, jakie czekają licealistki podczas tegorocznej akcji "Dziewczyny na politechniki" - po raz pierwszy w formule online.

 

Obecna sytuacja zmieniła obraz światowej gospodarki o 180 stopni. Całe branże przeżywają dogłębny kryzys, wynikający z zaburzonych łańcuchów dostaw, braku możliwości świadczenia usług, sprzedaży, etc. W obecnej sytuacji tysiące maturzystów i ich rodziców zastanawia się, jakie kierunki wybrać, żeby zapewnić sobie bezpieczną przyszłość i pracę, która bez względu na sytuację będzie niezbędna? Coroczny Dzień Otwarty polskich uczelni dla dziewczyn pomoże odpowiedzieć na te pytania.
 

Startujemy 23 kwietnia akcją "Dziewczyny na politechniki!". Dziewczyny, które myślą o studiach ścisłych i technicznych, będą mogły poznać "Wirusoodporne kierunki studiów" i wziąć udział w sesji doradczej o zawodach z dziedziny nowych technologii. To świetna okazja, by poznać i skonsultować  konkretne kierunki studiów ze studentkami i ekspertami z firm hi-tech oraz przedstawicielami uczelni.

Kierunki "wirusoodporne" to takie kierunki, które w przyszłości pozwalają nam na pracę w zawodach kluczowych dla biznesu i gospodarki. Pozwalają studentom na zdobycie twardej, specjalistycznej wiedzy, przygotowując ich na praktyczne wejście w rynek pracy i kształtują tzw. kompetencje transferowalne - czyli umiejętności, które możemy wykorzystać w różnych zawodach i branżach. Rynek pracy w dobie 4tej rewolucji industrialnej bardzo szybko się zmienia - warto pamiętać, że obecnie jeden kierunek daje wiele możliwości ścieżek zawodowych i pozwala na pracę w różnych zawodach. Jakie czynniki bierzemy pod uwagę przy analizie czy dany kierunek może być “wirusoodporny”? 

Wszystkie wydarzenia zostaną zorganizowane w formule online za pośrednictwem zaawansowanej platformy do organizowania eventów zdalnych - HOPIN. Na platformie online pojawi się również wirtualne stoisko Politechniki Łódzkiej. Odpowiemy na pytania, doradzimy i będzie można zadawać pytania.

Do zobaczenia online! Zapraszają Politechnika Łódzka oraz Fundacja Perspektywy.

 

Pełen program i rejestracja: http://www.dziewczynynapolitechniki.pl/online/

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/830093864183792/

 

Poznaj nasz kampus