Dzień Liczby π na PŁ – 14 marca 2019 - zamykamy zapisy!

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie - ustanowienie nowego rekordu Guinnessa w utworzeniu łańcucha z rozszerzenia liczby π! Idealną okazją ku temu będzie Święto tej wyjątkowej matematycznej liczby, które przypada 14 marca.

UWAGA! ZAMYKAMY ZAPISY NA REKORD GUINNESSA. W naszej próbie pobicia rekordu może wziąć udział maksymalnie 1000 osób. Przygotowujemy to wydarzenie ściśle wg wytycznych otrzymanych od Guinness World Records - nie możemy przekroczyć 1000 cyfr po przecinku z rozszerzenia liczby π.

Politechnika Łódzka chce podjąć wyzwanie i ustanowić rekord związany z liczbą π. Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wspólnej zabawy. Aby pobić rekord musimy zgromadzić 700 osób, które ustawione w jednolitym łańcuchu, będą trzymać cyfry z rozszerzenia liczby π.

14 marca to także okazja do tego, aby poznać Politechnikę Łódzką od środka. Chcemy zaprosić młodzież szkolną na zajęcia - pokazy doświadczeń, wykłady i warsztaty, nie tylko związane z liczbą π. Będzie to Dzień Otwarty uczelni, w czasie którego chcemy pokazać różnorodne zainteresowania naukowe naszych studentów i pracowników. Szczegółowe informacje o programie tego wydarzenia są opublikowane w pliku poniżej. Dodatkowo polecamy warsztaty, które przeprowadzą nasi pracownicy w swoich jednostkach - dokładna lista jest poniżej wraz z informacją o zapisach.

Na udział w próbie pobicia rekordu Guinnessa obowiązują wcześniejsze zapisy dla grup szkolnych, które przyjmujemy pod adresem promocja@info.p.lodz.pl Należy podać liczbę osób, nazwę szkoły i kontakt do opiekuna.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: www.rekrutacja.p.lodz.pl

ZAPRASZAMY!