Drzwi Otwarte Łodzi Akademickiej

Tegoroczne spotkanie z młodzieżą szkolną w ramach akcji Drzwi Otwarte – Łódź Akademicka odbyło się w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej 25 kwietnia. Na zaproszenie władz miasta przyjechało do Łodzi 500 uczniów szkół średnich z Bełchatowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego i Sieradza.

W Zatoce Sportu spotkanie otworzyła prezydent Hanna Zdanowska oraz przedstawiciele władz łódzkich uczelni: Politechniki, Uniwersytetu i Uniwersytetu Medycznego. W wydarzeniu wzięli także udział przedstawiciele łódzkich pracodawców (firma ABB), którzy opowiadali o pracy dla absolwentów naszych uczelni.

Po części oficjalnej, uczniowie udali się na zwiedzanie uczelni, podzieleni na mniejsze grupy, stosownie do zainteresowań przyszłymi studiami. Na Politechnice Łódzkiej mieli okazję zwiedzić Instytut Fizyki i jego laboratoria. Uczniowie wzięli także udział w zajęciach przygotowanych na wydziałach: Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska oraz w LabFactorze na WIPOŚ PŁ. Jedna z grup poznała pracownię DT4U biorąc udział w warsztatach Design Thinking na Wydziale Mechanicznym.

Akcja Drzwi Otwarte – Łódź Akademicka ma przybliżać uczniom możliwości studiowania w naszym mieście. Dzięki zaangażowaniu Urzędu Miasta Łodzi możemy gościć młodzież i pokazywać zaplecze, serce każdej ze szkół wyższych. Zachęcamy młodych ludzi do wybrania studiów w Łodzi właśnie, a rekomendacja władz miasta i rektorów uczelni ma dla obecnych na spotkaniu uczniów niemałe znaczenie.