Dlaczego warto wybrać kierunek menedżer żywności i żywienia?

Menedżer żywności i żywenia to jedna z najnowszych propozycji Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności. Dla kogo ten kierunek może okazać się strzałem w dziesiątkę? O swoich wrażeniach ze studiowania opowiada Michał Ślusarczyk.

 

Menedżer żywności i żywienia to kierunek dla pasjonatów biologii czy zarządzania?

 

Według mnie to kierunek dla tych, którzy interesują się żywieniem człowieka, ale zamiast pracy w laboratorium, chcą rozwinąć swoją przedsiębiorczość i aktywnie działać w biznesie. To przede wszystkim bardzo praktyczny kierunek. Wiele przedmiotów jest tutaj realizowanych w formie ćwiczeń, projektów oraz laboratoriów, co uczy nas wykorzystywania wiedzy merytorycznej w działaniu. Kierunek prowadzony jest przez dwa wydziały (Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji), co owocuje dobrą współpracą w postaci dobrze dobranych zajęć, kształcących kompetencje, które w przyszłości menedżer żywności wykorzysta w wykonywanej pracy.

Do pracy w jakich miejscach jesteś przygotowywany na studiach?

Do pracy w branży HoReCa (hotelarstwo i gastronomia), która stanowi modną i przyszłościową perspektywę zatrudnienia. W tej branży możemy bardzo wcześnie zacząć swoją przygodę z pracą i zyskać doświadczenie zawodowe jeszcze podczas studiów. Pomimo problemów w obecnej sytuacji globalnej branża HoReCa funkcjonuje i wierzę, że powróci silniejsza już po powrocie do normalności. W dodatku wiele rozwiązań, które wykształciły się w obecnej sytuacji, będzie można skutecznie wykorzystać w przyszłych latach, a studia na tym kierunku pomogą nam dostrzec dobre praktyki i wykorzystać je na szerszą skalę.

Jak wyglądają studia na kierunku Menedżer Żywności i Żywienia?

Studia są zaprojektowane w taki sposób, abyśmy w toku ich realizacji mogli przyswoić jak najwięcej wiedzy w sposób praktyczny, co przekłada się na większą ilość ćwiczeń, laboratoriów, jak i zajęć projektowych. Niektóre przedmioty są realizowane wyłączenie w sposób praktyczny, ale w większości są to z początku zajęcia wykładowe, dzięki którym zdobywamy wiedzę w danej dziedzinie, którą wykorzystujemy później na ćwiczeniach. Według mnie jest to duży plus. Sam wolę uczyć się w taki właśnie praktyczny sposób, bo wiedza książkowa nabiera wtedy właściwego wymiaru.

Co uważasz za największy atut studiowania na Politechnice Łódzkiej?

Dla mnie największym atutem studiowania na Politechnice Łódzkiej jest lokalizacja uczelni. Łódź to piękne miasto, które stawia dużą cześć swoich inwestycji na zapewnienie studentom dobrego życia w Łodzi. Sama uczelnia jest położona w dobrej lokalizacji, niedaleko centrum miasta oraz dworca PKP i PKS. Sama Politechnika jest dobrze wyposażona w sprzęty w salach wykładowych, jak i laboratoryjnych, które ułatwiają naukę, jak i posiada szeroki zakres oraz jest bardzo dobrze wyposażona w kierunku sportowym, co również umila czas studiów. Ludzie, jakich poznałem podczas studiowania, są bardzo przyjaźni oraz koleżeńsko nastawieni, otwarci na świat. Dotyczy to zarówno studentów, jak i pracowników Politechniki Łódzkiej, których miałem przyjemność poznać podczas studiów.

 

Michał Ślusarczyk

Poznaj nasz kampus