Awans PŁ w rankingu PERSPEKTYW 2019

Politechnika Łódzka awansowała na 8. miejsce w ogólnopolskim Rankingu Szkół Wyższych PERSPEKTYWY 2019. To duże osiągnięcie dla całej społeczności akademickiej naszej uczelni. W tym roku osiągnęliśmy także lepszy wynik w zestawieniu uczelni technicznych - zajmujemy 5 lokatę.

W 20. edycji Rankingu Szkół Wyższych przygotowywanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, w grupie uczelni akademickich, zostało ocenionych 100  szkół, w tym 23 uczelnie techniczne. W ocenie brano pod uwagę takie czynniki jak: absolwenci na rynku pracy, prestiż, innowacyjność czy umiędzynarodowienie studiów.

Nasza uczelnia awansowała na  8. miejsce z 12., jakie zajmowaliśmy w ubiegłym roku w ogólnym zestawieniu. W grupie uczelni tehnicznych udało nam się wyprzedzić Politechnikę Śląską i ponownie zająć 5 miejsce. To wyraźny sygnał dla wszystkich kandydatów na studia, że warto wybierać najlepsze uczelnie w Polsce i Politechnika Łódzka do nich własnie należy.

Więcej szczegółów o samym rankingu można znaleźć na stronie www.ranking.perspektywy.pl