Od 4 lutego ruszyła rekrutacja na studia magisterskie w PŁ

Kandydaci na studia II stopnia w Politechnice Łódzkiej od 4 lutego mogą składać dokumenty na 26 kierunków, w tym na trzy prowadzone w języku angielskim. Rekrutacja trwa do 22 lutego 2019 r.

W tegorocznej rekrutacji nowością jest chemia w kryminalistyce, kierunek prowadzony przez Wydział Chemiczny.  Są to studia przygotowujące absolwentów do posługiwania się specjalistyczną wiedzą z zakresu chemii sądowej, analizy materiałów dowodowych oraz technik stosowanych w kryminalistyce. Studenci zdobędą wiedzę z zakresu pracy laboratoryjnej z materiałami dowodowymi, z wiedzę dotyczącą zagadnień chemicznych, biologicznych, toksykologicznych i informatycznych. Na drugim semestrze studenci tego kierunku mają zajęcia w Krakowie, prowadzone przez specjalistów i ekspertów z AGH, Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. dra Jana Sehna oraz Laboratorium Kryminalistycznego KWP. Studia trwają 3 semestry, a dokładny opis tego kierunku można znaleźć na stronie internetowej.

Nowością w ofercie PŁ są także studia dualne na kierunku wzornictwo. Absolwenci studiów I stopnia na tym kierunku mogą kontynuować naukę na studiach II stopnia, na zupełnie nowej specjalności, jaką jest architektura produktu tekstylnego. Są to studia będące połączeniem zdobywania wiedzy oraz praktyki – poprzez staże w firmach oraz zajęcia teoretyczne prowadzone na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ. Ta forma studiów niesie ze sobą szerego korzyści, o których można dokładniej dowiedzieć się z opisu kierunku zamieszcznego na stronie internetowej.

Nowa jest także jedna ze specjalności na informatyce prowadzonej przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ - sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. To propozycja dla wszystkich pasjonatów sztucznej inteligencja i jej zastosowania w wielu gałeziach przemysłu i życia społecznego. Studia ukierunkowane są na przekazanie specjalistycznej wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. sztucznych sieci neuronowych czy inteligentnych systemów interaktywnych. Dokładny opis tej specjalności można znaleźć na stronie www.siium.kis.p.lodz.pl

Politechnika w tegorocznej rekrutacji na studia II stopnia oferuje 1640 miejsc na studiach stacjonarnych i 100 miejsc na niestacjonarnych. Szczegółowa lista kierunków wraz z limitami miejsc dostępna jest na stronie rekrutacji.

Wyniki rekrutacji opublikowane będą 28 lutego. Dokładny harmonogram można znaleźć w zakładce na stronie.