Konkurs: First Step to Fields Medal

13 listopada 2017 roku, godzina 19:00 do 25 kwietnia 2024 roku, godzina 09:02

Konkurs First Step to Fields Medal - internetowa rywalizacja z matematyki przeznaczona dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Cały konkurs składa się z kilku sesji konkursowych odbywających się za pośrednictwem Internetu (logowanie na stronie e-matury) oraz finału, który odbywa się w warunkach kontrolowanej samodzielności na WEEIA PŁ w Pracowni Komputerowej.

Każda konkursowa  sesja internetowa polega na rozwiązaniu ok. 10 pytań testowych (dotyczących materiału z matematyki opisanego w informatorze maturalnym w poziomie rozszerzonyn) i udzieleniu poprawnej odpowiedzi również przez Internet. Czas trwania sesji to 120 minut.  Platforma konkursowa jest otwierana zawsze o godzinie 19.00, a zamykana o godzinie 21.00. Godzina 21.00 jest godziną zamknięcia testu, w przypadku późniejszego rozpoczęcia testu czas trwania testu przez ucznia jest automatycznie skracany.

Trzy najlepsze drużyny otrzymują puchary, natomiast macierzysta szkoła zwycięzcy konkursu dostaje puchar Prorektora ds. Kształcenia.

Więcej informacji na stronie www.infimat.p.lodz.pl