Zarządzanie i inżynieria produkcji - Gestion et Technologie (ang./franc.)

Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji
Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE)
angielski
francuski

GESTION ET TECHNOLOGIE jest realizowany w ramach Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji. Pierwszy semestr prowadzony jest całkowicie w języku angielskim z intensywną nauką języka francuskiego. Od drugiego semestru dominującym językiem wykładowym jest język francuski.

Dzięki interdyscyplinarności programu GESTION ET TECHNOLOGIE uzyskasz wykształcenie, które łączy wiedzę z zakresu ekonomii, zarządzania i marketingu, finansów i komputerowego wspomagania podejmowania decyzji, ze znajomością podstaw wiedzy inżynierskiej oraz technologicznych aspektów funkcjonowania firm z wybranych dziedzin przemysłu mechanicznego lub chemicznego.

Studiując GESTION ET TECHNOLOGIE wiedzę uzupełnisz długoterminowymi praktykami nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju.

Każdy student GESTION ET TECHNOLOGIE w ramach programu studiów realizuje 6. semestr – „Mobility Semester” w uczelni zagranicznej. Dodatkowo ma możliwość uczestniczenia w programie Podwójnego Dyplomu i otrzymania jednocześnie dwóch dyplomów: Politechniki Łódzkiej oraz uczelni partnerskiej.

GŁÓWNE PRZEDMIOTY

• Information Technology 1
  • Material Science
  • Gestion et organisation
  • Processus de fabrication
  • Gestion de la production
  • Projet en groupe
  • Gestion de ressources humaines
  • Systémes informatiques dans la fabrication
  • Construction assistée par l'ordinateur
  • Technologie de l'information 2
  • Marketing
  • Droit des affaires

4 lata

Absolwent programu GESTION ET TECHNOLOGIE posiada solidne wykształcenie w obszarze ekonomii, zarządzania i marketingu. Dzięki naciskowi na kompetencje inżynierskie, uzyskana wiedza pozwoli Ci na proste nawiązywanie współpracy z konstruktorami, technologami, ekonomistami, informatykami i innymi specjalistami w przedsiębiorstwach.

Możliwość wyboru wielu przedmiotów zgodnie z zainteresowaniami i przewidywanymi potrzebami zawodowymi oraz oczekiwaniem pracodawców na współczesnym rynku pracy znacznie zwiększy Twoją zatrudnialność.

GESTION ET TECHNOLOGIE podążając za dynamicznym rozwojem technologii ICT, umożliwi Ci pracę w przedsiębiorstwach informatycznych na stanowiskach menedżerskich, a poznane elementy i narzędzia marketingowe oraz zagadnienia z dziedziny finansów i rachunkowości umożliwią Ci efektywne zarządzanie własną działalnością.

Absolwenci programu GESTION ET TECHNOLOGIE znajdują zatrudnienie zarówno w kraju, jak i za granicą (nie tylko w Europie, ale i na całym świecie).