Dr inż. Marzena Wieczorkowska, Wiceprezes Zarządu ds. badań i rozwoju, Pharmena S.A.

Wydział Chemiczny

"Jestem absolwentką Chemii i Technologii Chemicznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej. Studia te pozwoliły rozwijać moje zainteresowania i pasje. Na studiach zdobyłam wiedzę, która stała się fundamentem dla mojego dalszego rozwoju zawodowego. Ja w swoich zainteresowaniach zawodowych zwróciłam się ku chemii farmaceutycznej i biochemii, a studia na Wydziale Chemicznym dały mi ku temu doskonałą podstawę. Studia umożliwiały szerokie kontakty z zespołami naukowymi na całym świecie, co w przyszłości zaprocentowało w mojej pracy zawodowej. Studia umożliwiły mi również kontakt z wieloma, wspaniałymi naukowcami, pasjonatami, dla których chemia to nie tylko praca ale również pasja. Po ukończeniu studiów doktoranckich na Politechnice Łódzkiej, zdecydowałam o kontynuowaniu mojej kariery zawodowej w przemyśle, uczestniczyłam w tworzeniu spółki, w której od kilkunastu już lat kieruje badaniami i rozwojem".