Dziewczyny na politechniki

W czwartek, 11 kwietnia po raz kolejny na Politechnice Łódzkiej spotykamy się z uczennicami szkół średnich, ponieważ odbędzie się Dzień Otwarty dla Dziewczyn w ramach akcji "Dziewczyny na Politechniki".

Zapraszamy młodzież na szereg warsztatów, pokazów doświadczeń, spotkania ze studentami, studentkami i pracownikami naszej uczelni, którzy przekażą informacje o Politechnice Łódzkiej. Od rana będą odbywać sie warsztaty na poszczególnych wydziałach, a o godz. 12.00 zapraszamy wszystkie dziewczyny do Sali Widowiskowej na spotkanie z wybitnymi postaciami PŁ. Będzie wystąpienie prodziekana Łukasza Kaczmarka o kobiecej naturze w rozwiązywaniu problemów na świecie, prezentacja kobiety roku i zarazem studentki PŁ - Oli Bendarek oraz kilka tanecznych niespodzianek. W spotkaniu wezmą udział pracodawcy, którzy chętnie zatrudniają absolwentki naszej uczelni.

Lista warsztatów wraz z informacjami o zapisach dostępna jest w pliku poniżej.

Akcja „Dziewczyny na politechniki”, w której PŁ uczestniczy od początku jej powstania, czyli od 2008 roku, to  cenna inicjatywa Fundacji Edukacyjnej Perspektywy oraz Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Ma ona  na celu zachęcenie dziewcząt do studiowania na kierunkach technicznych, inżynierskich i ścisłych oraz pokazanie, że przedmioty techniczne nie są bardzo trudne, a ich nauka męcząca i nudna. Intencją akcji jest zmiana mentalności w postrzeganiu kierunków ścisłych - przez długie lata królował pogląd, że są one domeną mężczyzn.

Co roku w kwietniu spotykamy się z dziewczynami na Politechnice Łódzkiej w "Dniu otwartym dla dziewczyn"- to punkt kulminacyjny akcji DNP.
Udział w dniu  otwartym  to  wyjątkowa okazja do uczestniczenia  w ciekawych warsztatach przygotowywanych przez  wydziały specjalnie dla dziewcząt. Dajemy możliwość spotkania ze studentkami i pracownicami naszej uczelni, które opowiadają, jak wiele ciekawych dróg otwiera wykształcenie techniczne.  Można także poznać ofertę studiów oraz możliwości zatrudnienia po ich ukończeniu.