Zaplanuj rok z PŁ - miesiąc z włókiennictwem i wzornictwem!

Październik to pierwszy miesiąc roku akademickiego na każdej uczelni. W przypadku Politechniki Łódzkiej, to czas zajęć, pokazów, wystaw i innych atrakcji, które przygotował i współorganizował Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów.

Specjalnie przygotowany kalendarz "Zaplanuj rok z PŁ!" skierowany jest dla szkół i zawiera informacje nt. wydarzeń, które dzieją się na Wydziale TMiWT. Szczególnie polecamy spotkania na naszej uczelni, które odbędą się w dniach 19-20 października, na terenie Wydziału przy ul. Żeromskiego 116.

19 października 2017 r., zapraszamy na Dzień Wzornictwa. Spotkanie rozpocznie „Wycieczka szlakiem kreatywności studentów wzornictwa” , w czasie której uczniowie będą mogli zwiedzić stałe galerie na wydziale oraz dodatkowo na tę okazję przygotowaną wystawę przykładowych prac, jakie realizują studenci wydziału w trakcie zajęć dydaktycznych i prac dyplomowych. Będą to prace z malarstwa, rzeźby, przykłady tkanin wykonanych w ramach projektów plastycznych, a także kolekcje ubiorów, wykonanych jako prace dyplomowe.
O wzorniczym wykorzystaniu filcu i innych zaletach studiowania inżynierii wzornictwa przemysłowego opowie dr Emil Saryusz-Wolski, a temat gorsetów w dziejach mody przybliży dr Łukasz Grzejszczak w wykładzie: „Być dobrze zasznurowaną”. Dokładny program spotkania można znaleźć na stronie wydarzenia.

W piątek, 20 października zapraszamy na Politechnikę wszystkich zainteresowanych innowacyjnymi tekstyliami. Spotkanie rozpoczniemy wykładem „Tekstronika w ubiorze”, dra hab. inż. Zbigniewa Stempnia. O zastosowaniu materiałów polimerowych w implantacji poszczególnych organów opowie dr inż.  Agnieszka Komisarczyk, na następnie pokaże wybrane wyroby wszystkim zainteresowanym.
Uczestnicy spotkania będą mogli zwiedzić laboratoria, gdzie zobaczą nowoczesną aparaturę pomiarową służącą do oceny unikalnych właściwości wyrobów polimerowych. Pokazane będą innowacyjne tekstylia na przykładzie odzieży ochronnej dla strażaka z tekstroniką oraz stroju odlewnika z tkaniny bazaltowej. Szczegółowy program i miejsce spotkań dostępny jest w naszym kalendarzu.

ZAPRASZAMY!