Zaplanuj rok z PŁ - Dzień z inżynierią produkcji

W ramach akcji „Zaplanuj rok z PŁ” w środę, 24 stycznia odbył się „Dzień z inżynierią produkcji” zorganizowany na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji.

Młodzież ze szkół średnich z całego województwa uczestniczyła w wykładach i warsztatach przygotowanych specjalnie dla nich na ten dzień.

Wykład otwierający pt. ”Facebook i wszystko jasne” poprowadził dr hab. inż. Grzegorz Szymański, koordynator „Dnia z inżynierią produkcji”. Ponad 140 uczniów miało okazję dowiedzieć się nieco więcej na temat zagrożeń, regulaminów oraz wiarygodności udostępnianych informacji portalu społecznościowego, z którego tak chętnie korzystają.

W programie wydarzenia znalazły się również zajęcia z logistyki produkcji, prawa konsumenckiego oraz wykład o szczególnych właściwościach papieru.

Dzięki warsztatom zorganizowanym przez studentów z kół naukowych oraz wykładowców naszej uczelni uczniowie poznali m.in. sztukę autoprezentacji, umiejętności radzenia sobie ze stresem oraz motywacji do nauki. Nie zabrakło również drużynowych quizów o tematyce przedsiębiorczości i zarządzania.

To nie koniec atrakcji związanych z akcją „Zaplanuj rok z PŁ”! Już we wtorek, 27 lutego uczniowie ze szkół średnich ponownie odwiedzą mury Politechniki Łódzkiej. Przygotowujemy dla nich „Dzień z mechatroniką” na Wydziale Mechanicznym oraz  Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Szczegółowy harmonogram będzie można znaleźć już wkrótce na Facebooku Rekrutacji PŁ.