Wybraliśmy finalistów konkursu "Zabawka edukacyjna"

zabawka edukacyjna - konkurs - II etap na PŁ

22 lutego w Instytucie Fizyki PŁ odbył się II etap konkursu "Zabawka edukacyjna" organizowanego przez Publiczne Gimnazjum nr 38 w Łodzi, Planetarium Pomorska oraz Politechnikę Łódzką.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie zabawki edukacyjnej, wykorzystującej w swoim działniu prawa fizyczne, chemiczne czy matemetyczne. Zabawka powinna być ruchomą konstrukcją lub obiektem interaktywnym. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych województwa łódzkiego, tworzący zespoły trzyosobowe zgłoszone przez nauczyciela przyrody lub matematyki.

Organizatorzy konkursu postawili sobie za cel rozpowszechnienie zainteresowań dzieci przedmiotami przyrodniczymi i matematyką oraz zachęcenie ich do promowania ekologii i twórczej aktywności.

Pierwszy etap konkursu odbył się w 14 grudnia 2016 r., w Gimnazjum nr 38, w którym oceniono zaproponowane zabawki pod względem prawidłowego wykorzystania praw fizyki, chemii i matematyki, stopnia trudności i samodzielności wykonania, oryginalności, estetyki oraz jasnego i prawidłowego opisu.

Do drugiego etapu zgłoszono 28 prac konkursowych, z których do ścisłego finału pzeszło 5 najlepszych zabawek. W finale, który odbedzie się 22 marca w Gimnazjum nr 38, wystartuje 5 najlepszych zespołów ze swoimi projektami:

"Statek parowy" - uczniowie z SP nr 33
"Kapryśny samolot" - uczniowie z SP nr 190
"Plac zabaw" - uczniowie z SP nr 199
"Magnespwy tor wyścigowy" - uczniowie z SP nr 199
Gra matematyczna "Szkoła leśnych skrzatów" - uczniowie z SP nr 120.

Laureatom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za wszystkie dzieciaki i ich pokazy finałowe za miesiąc.