Wspieramy talenty wspólnie z UMŁ

Program Mia100 Talentów UMŁ 2016 - PŁ

15 grudnia, w Urzędzie Miasta Łodzi odbyła się uroczysta Gala Mia100 Talentów, podczas której za swoje osiągnięcia w nauce, sporcie i sztuce, uczniowie łódzkich szkół ponadgimnazjalnych otrzymali list gratulacyjny Pani Prezydent Miasta Łodzi oraz Kartę Rabatową Młodzi w Łodzi.

UMŁ wyróżnił najwybitniejszych 47 maturzystów ze szkół naszego miasta. Młodzież wzięła udział w programie Mia100 Talentów, którego celem jest zachęcanie do studiowania i rozwijania własnej kariery w naszym mieście. Program to inicjatywa ukazująca społeczności lokalnej zdolnych i osiągających sukcesy młodych ludzi, którzy kształcą się w Łodzi. Ich szczególne osiągnięcia zasługują na ogólną uwagę oraz promocję.

Największe łódzkie uczelnie wspierają tę inicjatywę, zapraszając do studiowania u siebie. Zarówno Politechnika, jak i Uniwersytet Łódzki oraz Medyczny mają specjalne oferty ksztłacenia dla najzdlniejszych maturzystów. Nasza uczelnia oferuje wybitnym uczniom Krótką Indywidualną Ścieżkę Studiowania.

KISS jest ogromną szansą rozwoju dla wybitnie uzdolnionych studentów. Daje im możliwość osiągania poszczególnych szczebli kariery naukowej w dużo szybszym tempie. Jest to oferta skierowana do wybitnych studentów, którzy dzięki wytężonej pracy będą mogli uzyskać stopień inżyniera po 3 latach, magistra po roku, a doktora po kolejnych 2 latach. KISS zakłada także włączenie najwybitniejszych studentów do udziału w projektach badawczych. Efekty kształcenia zdefiniowane dla programów, na których studiują, będą  osiągać poprzez udział w innowacyjnych formach kształcenia i samodzielnego uczenia się, takich jak Problem-based Learning, Research-based Learning oraz Design Thinking.