Studenckie roboty na konkursie we Francji

Studenci z Koła Naukowego Robotyków SKaNeR z WEEIA biorą udział w międzynarodowym konkursie Eurobot, który rozpoczyna się 10 czerwca we Francji. Finał, w którym zmagać się będą autonomiczne roboty mobilne skonstruowane przez studentów, odbędzie się w Kremlin –Bicêtre, pod Paryżem. SKaNeR jest jedyną drużyną z Polski.

Konkurs polega na rywalizacji robotów dwóch drużyn. Roboty muszą przejść wcześniejszą homologację, aby móc wystąpić w zmaganiach, która zaczyna się juz w piatek po południu. Jak twierdzą nasi konstruktorzy, sędziowie są bardzo skrupulatni przy sprawdzaniu parametrów, które były opublikowane 8 miesięcy przed konkursem.

Finał zaczyna się w sobotę, 11 czerwca od fazy grupowej. Z grupy wychodzą najlepsze drużyny i w trybie turniejowym walczą o miejsca. Pojedynek robotów trwa 90 sekund, w czasie których roboty muszą zdobyć jak najwięcej punktów. Tegoroczne zadania dla robotów nawiązują do wakacji na plaży, tj. np.: łowienie ryb, budowanie zamków z piasku, zbieranie muszli.

Trzymamy kciuki za naszą drużynę :)