Studenci PŁ wygrali zawody łazików marsjańskich

Studenci Politechniki Łódzkiej wygrali trzecią edycję European Rover Challenge 2016, pokonując 22 drużyny z 7 krajów świata. Drużyna Raptors PŁ nie miała sobie równych!

W dniach 10-12 września w Centrum Wystawienniczo -Kongresowym w Jesionce (woj. podkarpackie) odbyły się już po raz trzeci, międzynarodowe zawody robotyczno-kosmiczne, w których wzięli udział przedstawiciele z takich krajów jak: Polska, Australia, Kanada, Bangladesz, Indie, Turcja i po raz pierwszy Nepal.

Drużyny, które zakwalifikowały się do finału miały ponad 3 miesiące na to, aby przygotować swoje łaziki do zrealizowania zadań konkursowych. Specjalnie przygotowana do zawodów arena, imitująca marsjański grunt, stała się polem rywalizacji w czterech konkurencjach będących odbiciem rzeczywistych zadań wykonywanych przez łaziki na powierzchni Marsa.

Grupa Raptors z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki była jedną z 15 polskich drużyn i po raz pierwszy wygrała te zawody.

European Rover Challenge to największa w Europie impreza robotyczno-kosmiczna, skierowana do przedstawicieli świata nauki i biznesu, sektora new-tech, studentów, a także szerokiej publiczności. Poprzednie edycje wydarzenia odwiedziło ponad 50 tys. widzów. Organizatorami ERC są: Europejska Fundacja Kosmiczna i Województwo Podkarpackie, zaś patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Europejska Agencja Kosmiczna, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i Polska Agencja Kosmiczna.

Gratulujemy!

Więcej informacji o drużynie i samych zawodach na Facebooku Raptors PŁ.