Studenci IFE w konkursie na ultraszybki transport w USA

Grupa studentów z PŁ zaprojektowała ultraszybki pojazd, który zakwalifikowano do udziału w konkursie na projekt obejmujący szczegółowy plan konstrukcji i design ultraszybkiego systemu transportu Hyperloop. Finał konkursu odbędzie się w Stanach Zjednoczonych na Texas A&M University. Studenci PŁ stanowią tam jedyny zespół z Polski i jeden z jedenastu z Europy.
Grupa o nazwie HyperLodz Team składająca się w dużej mierze ze studentów IFE PŁ, skonstruowała specjalną kapsułę pasażerską począwszy od kształtu, przez napęd, aerodynamikę po kompleksowe systemy bezpieczeństwa, która ma spełniać wymogi Hyperloop, czyli ultraszybkiego systemu transportu łączącego Los Angeles z San Francisco.

Aby umożliwić naszym studentom udział w konkursie i wyjazd do USA już w styczniu 2016, potrzebne jest spore wsparcie finansowe. Stąd pomysł HyperLodz Team na zbiórkę pieniędzy poprzez portal www.PolakPotrafi.pl. Zachęcamy wszystkich do poparcia akcji i umożliwienia naszym studentom udziału w finale tego konkursu.

Szczegóły na stronie: https://polakpotrafi.pl/projekt/budujemy-ultraszybki-pojazd-na-konkurs-w-texasie