SKN SKaNer z WEEIA organizuje kolejne zawody Sumo Challenge

skaner

Międzynarodowe Zawody Robotów Sumo Challenge odbędą sie w Łodzi po raz kolejny, w sobotę 21 listopada. Pasjonatów robotyki z Polski i zagranicy zapraszamy do rotundy galerii handlowej w Manufakturze. To jedyne zawody robotów w tak oryginalnej i niepowtarzalnej scenerii.

Przez kilka lat istnienia imprezy, od 2008 roku, można było podziwiać zmagania kilkuset robotów stworzonych przez studentów, licealistów i wielu pasjonatów robotyki. Tegoroczne Sumo Challenge jak zawsze zapewni uczestnikom wiele atrakcji.

Główna cześć imprezy to zmagania robotów w kilkunastu konkurencjach, w których walczą (kategorie Sumo), ścigają się (kategorie Line Follower), biegają (Humanoid Sprint), szukają wyjścia z labiryntu (Micromouse) lub zaskakują dowolnym innym zastosowaniem (Freestyle). Konkurencje są zróżnicowane, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Na imprezie znajdą się także aktrakcje dla najmłodszych. Firma AleRobot przeprowadzi warsztaty z robotyki dla dzieci (z wykorzystaniem klocków Lego Mindstorms). Same zawody składają się z dwóch części - eliminacyjnej oraz gali finałowej, która jak zawsze będzie dynamiczna i pełna niespodzianek. Dla widzów przygotowano również konkursy z nagrodami.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.skaner.p.lodz.pl/sumochallenge