Pasjonaci robotyki na start - Sumo Challenge 2016

sumo challenge Koło Naukowe SKANER PŁ

W sobotę, 19 listopada w Manufakturze odbędą się, już po raz dziewiąty, Międzynarodowe Zawody SUMMO CHALLENGE, organizowane przez Studenckie Koło Naukowe SKaNer z PŁ.

W zawodach zmierzą się roboty stworzone przez studentów, licealistów oraz pasjonatów robotyki nie tylko z Polski, ale i zagranicy. Rywalizacja podzielona jest na dwie główne części - eliminacyjną oraz bogatą w niespodzianki - galę finałową. W ośmiu kategoriach roboty będą walczyć ze sobą, ścigać się, biegać, szukać wyjścia z labiryntu oraz zaskakiwać swoimi funkcjonalnościami.

W czasie imprezy odbędą się też warsztaty dla najmłodszych, które z wykorzystaniem klocków Lego Mindstorms, przeprowadzi firma AleRobot. Będą konkursy z nagrodami i zabawa dla całej rodziny, dlatego zachęcamy do udziału w zawodach Sumo Challenge, które z wielkim zaangażowaniem przygotowują nasi studenci.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej imprezy.