Otwarty wykład z matematyki w mikołajkowym klimacie

Zapraszamy serdecznie na mikołajkowy wykład otwarty z cyklu AKADEMIA ZASTOSOWAŃ MATEMATYKI, który poprowadzi dr inż. Jakub Szczepaniak. Wszystkich zainteresowanych innowacyjnym podejściem do nauczania matematyki, a szczególnie licealistów i studentów, zapraszamy we wtorek, 8 grudnia do auli IFE (ul. Żwirki 36) o godz. 17.15. W ramach wykładu omówione będą skandale matematyczne i tajemnice św. Mikołaja, a także paradoksy związane ze świątecznymi prezentami. Na zakończenie - matematyczna lista przebojów.

Doktor Jakub Szczepaniak z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ,  prowadzi zajęcia ze studentami w Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE). Akademia Zastosowań Matematyki to jego autorski projekt cyklicznych wykładów popularyzujących matematykę. Do kształcenia wykorzystuje różne narzędzia matematyczne, by pokazać zastosowanie królowej nauk w życiu codziennym. Na swoich wykładach mówi o szczęściu i miłości, o kłopotach i rozrywkach. Zajęcia prowadzone przez niego cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.