Maturzyści wybierają Politechnikę Łódzką!

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego co roku ogłasza wyniki rekrutacji, gdzie m.in. wskazuje najchętniej wybierane uczelnie oraz najpopularniejsze kierunki studiów.

W tym roku, ponownie nasza uczelnia zajęła czwarte miejsce w rankingu uczelni wyższych najchętniej wybieranych przez kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie. Pierwsze trzy miejsca zajęły uczelnie techniczne: Politechnika Warszawska, Politechnika Gdańska, Politechnika Poznańska. Uczelnie techniczne ponownie są najpopularniejsze wśród wszystkich maturzystów, wyprzedzają uniwesytety, uczelnie rolnicze i uczelnie wychowania fizycznego.

Spośród najpopularniejszych kierunków wybieranych przez kandydatów w rekrutacji znalazły się informatyka, prawo oraz zarządzanie. W pierwszej dziesiątce jest także kilka innych kierunków oferowanych przez naszą uczelnię: automatyka i robotyka, budownictwo, mechanika i budowa maszyn, zarządzanie i inżynieria produkcji.