Zapraszamy na Łódzkie Dni Informatyki

Wszystkich miłośników informatyki, niezależnie od wieku, zapraszamy na pierwsze Łódzkie Dni Informatyki, które odbędą się na Politechnice Łódzkiej i Uniwersytecie Łódzkim w dniach 22-23 listopada 2017 r.

To największa tego typu inicjatywa w Łodzi, której współorganizatorami są dwie publiczne łódzkie uczelnie oraz firmy wchodzące w skład ICT Polska Centralna Klaster. Wydarzenie skierowane jest zarówno do studentów, uczniów szkół średnich jak i specjalistów z branży ICT, którzy wezmą udział w wielu wykładach, warsztatach i panelach dyskusyjnych prowadzonych przez praktyków z branży IT. Motywem przewodnim ŁDI jest technologia 5G, która w w naszym codziennym życiu zastąpi dotychczasową sieć 4 generacji. Nie zabraknie jednak innych tematów informatycznych, poruszanych w czasie wykładów, np. Internet of Things, Mobile, Cybersecurity, WebDev i inne.

W sumie, w czasie dwóch dni odbędzie się ponad 100 wydarzeń, zlokalizowanych na PŁ i UŁ. 22 listopada (w środę) zapraszamy na Politechnikę Łódzką - na Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki i do Centrum Technologii Informatycznych. Zaś 23 listopada (w czwartek) entuzjaści informatyki spotykają się na Uniwersytecie Łódzkim, na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej. Każdego dnia uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję spotkać sie z przedstawicielami firm z branży IT na specjalnie przygotowanych targach pracy i indywidualnych rozmowach z pracodawcami.

Polecamy to wydarzenie szczególnie młodzieży szkolnej, dla której pracownicy uczelni oraz doświadczeni specjaliści z branży przygotowali serię warsztatów informatycznych, kończących się otrzymaniem certyfikatów. Będzie to też dla uczniów okazja, żeby poznać ofertę kształcenia obu uczelni w zakresie nauk informatycznych.

Dokładny program Łódzkich Dni Informatyki znajduje się na stronie www.lodzkiedniinformatyki.pl/