LO PŁ wysoko w rankingu Perspektyw

publiczne liceum ogólnokształcące PŁ - 2017

Fundacja Edukacyjna Perspektywy ogłosiła 10 stycznia Ranking Liceów Ogólnokształcących 2017. Publiczne LO Politechniki Łódzkiej zajęło w nim drugie miejsce w województwie łódzkim, najlepsze w Polsce było XIII LO ze Szczecina.

W województwie łódzkim najlepsze okazały się szkoły z Łodzi: pierwsze miejsce zajęło I LO im. Kopernika, a trzecie - XXI LO im. Prusa. Pierwszą dziesiątkę zamykały szkoły spoza naszego miasta - Pijarskie Liceum Ogólnokształcące Królowej Pokoju z Łowicza, I LO im. Broniewskiego z Bełchatowa i Klasyczne LO im. ks. St. Konarskiego ze Skierniewic. LO PŁ drugą lokatę w województwie zajęło już po raz kolejny, a w ogólnopolskim rankigu liceów uplasowało się na 19. miejscu.

Placówki ogólnokształcące były oceniane pod względem sukcesów szkoły w olimpiadach, wyników z pisemnej matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyników z pisemnej matury z przedmiotów dodatkowych. Na tej podstawie oceniono 500 szkół.

Więcej informacji o poszczególnych wynikach tegorocznego rankingu liceów można znaleźć na stronie Perspektyw.