Koła naukowe zachęcają uczniów do studiowania

Z inicjatywy Urzędu Miasta Łodzi, studenckie koła naukowe będą odwiedzać szkoły ponadgimnazjalne i zachęcać młodzież do studiowania na łódzkich uczelniach. W październikowej akcji wizytowania szkół wezmą udział studenci z Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łózkiego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

UMŁ chce przyciągnąć młodzież, pokazując akademicki charakter miasta. Idealną formą do zapoznania uczniów z ofertą trzech największych szkół wyższych jest wizyta przedstawicieli kół naukowych w szkołach. Studenci pokażą czym się zajmują, jakie rozwijają pasje, opowiedzą jak im się studiuje i dlaczego warto to robić. Uczelnie przygotowały serię pokazów swoich kół naukowych. Skierowane one będą odpowiednio do uczniów klas humanistycznych, matematyczno-fizycznych i biologiczno-chemicznych. Każdy uczestnik spotkania otrzyma drobne upominki od Miasta oraz foldery z ofertą kształcenia Politechniki, Uniwersytetu i Uniwersytetu Medycznego.

Naszą uczelnię prezentować będą w szkołach studenci z kilku kół naukowych, reprezentujący różne zainteresowania i pola badawcze z obszaru nauk ścisłych. Pokażą uczniom konstruowane przez siebie roboty, łazika marsjańskiego, pojazdy chemiczne, bolidy, a także opowiedzą o zasadach BHP i o zrównoważonym rozwoju. Opowiadanie o swoich pasjach młodszym kolegom to świetny sposób na rozwijanie u nich podobnych zainteresowań, dlatego studenci chętnie zaangażowali się w tę akcję.

Promocja Łodzi Akademickiej potrwa niemal cały miesiąc. Akcja rozpocznie się 6 października w I LO w Łodzi, a następnie odbędzie się w miastach: Piotrków Trybunalski, Ostrowiec Świętokrzyski, Skarżysko-Kamienna, Bełchatów, Włocławek, Łowicz, Tomaszów Mazowiecki, Sieradz, Zduńska Wola i Kielce. Przedstawiciele UMŁ oraz studenci planują odwiedzić 18 szkół ponadgimnazjalnych i zachęcić ok. 2600 uczniów do studiowania w naszym mieście.