Gratulacje dla młodych matematyków!

3 marca odbył się finał konkursu "W świecie matematyki", którego organizatorem był Instytut Matematyki PŁ wraz ze Studenckim Kołem Nauk Aktuarialnych. Zwycięstwo przypadło panu Wojciechowi Przybyszewskiemu z Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Skierniewicach. Kolejne miejsca zajęli wychowankowie pana Pawła Kwiatkowskiego, nauczyciela matematyki w I LO w Piotrkowie Trybunalskim - panowie Jan Kociniak, Tomasz Urbański i Piotr Żuber.

W finale, organizowanego już po raz ósmy konkursu, 20 najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych rozwiązywało 4 zadania niewykraczające poza program szkoły średniej oraz 3 problemy  matematyczne wykraczające poza ten program, których celem jest sprawdzenie przygotowanie uczestników do przyswajania nowych pojęć z zakresu nauk matematycznych.

Zwyciezcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy wszystkim pasjonatom matematyki i zapraszamy ich na studia matematyczne na naszej uczelni.