Drzwi Otwarte na WIPOŚ PŁ

Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej zaprasza 8 lutego 2017 r. na prezentacje, wykłady i pokazy studenckich kół naukowych. Drzwi Otwarte to wydarzenie skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu łódzkiego.

Studenci i pracownicy WIPOŚ będą prezentowali zagadnienia praktyczne i ciekawostki z zakresu szeroko rozumianej inżynierii chemicznej i procesowej, inżynierii środowiska, biotechnologii, nanotechnologii oraz bezpieczeństwa. Opowiedzą o ich potencjale i możliwościach transferu do nowych gałęzi przemysłu oraz tzw. „zielonej” gospodarki. Drzwi Otwarte to idealny sposób na poszerzanie zainteresowań naukami ścisłymi i technicznymi. Młodzież szkolna może także zapoznać się z listą kierunków studiów, jakie oferuje Wydział i poznać szczegóły związane z zasadami rekrutacji. Będzie okazja do indywidualnych rozmów z pracownikami i studentami, rozwianie wątpliwości dotyczących wyboru kierunku studiów oraz poznanie opinii o samym studiowaniu na PŁ.

Drzwi Otwarte odbędą się w budynku LabFactor, przy ul. Stefanowskiego 2, w godzinach 9.00 – 14.30. Organizatorzy przygotowali  Mini-Labtoury - bloki ciekawych i inspirujących prezentacji w laboratoriach, jak również wykłady popularnonaukowe oraz pokazy doświadczeń studenckich kół naukowych.

Zgłoszenia grup szkolnych prosimy kierować do dr Aleksandry Ziemińskiej-Stolarskiej, na adres e-mail: aleksandra.zieminska-stolarska@p.lodz.pl, lub pod numerem telefonu: +48 604-943-132 do dnia 2.02.2017 r.

Zapraszamy na Politechnikę, a szczególnie na WIPOŚ!