Mechanika i budowa maszyn

Wydział Mechaniczny
studia niestacjonarne

Studia rozwijają wiedzę i umiejętności inżynierów mechaników, a w szczególności ogólną metodologię prac projektowo-konstrukcyjnych, podstawy metrologiczne i możliwości wspomagania komputerowego prowadzonych prac. Studenci doskonalą swoje umiejętności projektowania, konstruowania, technologii i eksploatacji maszyn, posługiwania się profesjonalnym oprogramowaniem komputerowym w dziedzinie mechaniki i budowy maszyn oraz wybranych zagadnień informatycznych, ekonomicznych, prawnych i ochrony środowiska.

• konstrukcja i eksploatacja maszyn
  • mechanika stosowana
  • technologia budowy maszyn
magister inżynier

Studia stacjonarne: 1,5 roku

Studia niestacjonarne: 1,5 roku

Zdobyta podczas studiów drugiego stopnia szeroka wiedza umożliwia zatrudnienie nie tylko w przemyśle ale również w jednostkach naukowo-badawczych, biurach projektowo-konstrukcyjnych, firmach konsultingowych. Absolwenci mogą też szukać zatrudnienia w szkolnictwie wyższym i średnim oraz w innych dziedzinach związanych np. z informatyką.