Konkurs: First Step to Nobel Prize

10 listopada 2017 roku, godzina 19:00 do 25 kwietnia 2024 roku, godzina 04:06

Konkurs First Step to Nobel Prize - internetowy konkurs z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Cały konkurs składa się z kilku sesji konkursowych odbywających się za pośrednictwem Internetu (logowanie na stronie e-matury) oraz finału, który odbywa się w warunkach kontrolowanej samodzielności na WEEIA PŁ w Pracowni Komputerowej.

Każda konkursowa  sesja internetowa polega na rozwiązaniu kilkudziesięciu pytań testowych i udzieleniu poprawnej odpowiedzi również przez Internet. Czas trwania sesji to 120 minut.  Platforma konkursowa jest otwierana zawsze o godzinie 19.00, a zamykana o godzinie 21.00. Godzina 21.00 jest godziną zamknięcia testu, w przypadku późniejszego rozpoczęcia testu czas trwania testu przez ucznia jest automatycznie skracany.

Każda sesja konkursowa składa się z około 10 zadań, które dotyczą materiału z fizyki opisanego w informatorze maturalnym (poziom rozszerzony). Trzy najlepsze drużyny otrzymują puchary, natomiast macierzysta szkoła zwycięzcy konkursu dostaje puchar Prorektora ds. Kształcenia.

Laureaci konkursu mają prawo wstępu na PŁ z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego (na prawach olimpijczyków) .

Informacje o konkursie znajdują siena stronie www.infimat.p.lodz.pl