Inżynieria materiałowa

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów

W trakcie studiów pogłębiana jest wiedza m.in. w zakresie planowania i przeprowadzania zaawansowanych eksperymentów z wykorzystaniem pomiarów i symulacji komputerowych. Studenci uczą się oceniania przydatności i możliwości wykorzystania zaawansowanych metod pomiarowych służących do poznania i identyfikacji własności polimerowych materiałów kompozytowych. Wiedzą, integrować wiedzę z zakresu chemii polimerów, w tym polimerów włóknotwórczych, mechaniki, wytrzymałości materiałów, informatyki i innych dyscyplin. Uczą się, jak stosować odpowiednie metody otrzymywania polimerowych materiałów kompozytowych, a także dobrać odpowiednie substancje chemiczne stosowane w przetwórstwie tworzyw sztucznych w celu ułatwienia ich przetwarzania lub modyfikacji właściwości fizyko-chemicznych otrzymanego produktu.

• inżynieria polimerowych materiałów kompozytowych – kształci specjalistów w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych i obrotu polimerowymi materiałami kompozytowymi.

• inżynieria polimerowych materiałów kompozytowych
magister inżynier

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w jednostkach projektowych, w ośrodkach badawczo-rozwojowych oraz są przygotowani do twórczej działalności w zakresie inżynierii polimerowych materiałów kompozytowych, czy też komputerowego wspomagania prac inżynierskich, kierowania zespołami działalności twórczej, prowadzeniem badań inżynierii materiałowej.