Informatyka

Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej
studia niestacjonarne

Studia inżynierskie I stopnia pozwalają na nabycie umiejętności projektowania i programowania systemów informatycznych oraz na praktyczne zaznajomienie się z sieciami komputerowymi i bazami danych oraz grafiką komputerową. Wydział uczestniczy w programach wiodących producentów oprogramowania Microsoft Academy oraz Oracle Academy, dzięki którym studenci pracują z materiałami szkoleniowymi przygotowanymi przez firmy, a po zakończeniu zajęć najlepsi z nich otrzymują odpowiednie certyfikaty. Studenci uczą się pracy indywidualnej i zespołowej poprzez realizację wspólnych przedsięwzięć programistycznych.

Rozwojowi zainteresowań sprzyja doskonała infrastruktura Wydziału - w nowoczesnym Centrum Technologii Informatycznych studenci mają dostęp do najnowszych technologii związanych między innymi z rzeczywistością mieszaną, technikami filmowych, biometrią i systemami mobilnymi.

Wydział prowadzi również ten kierunek w języku angielskim w Centrum Kształcenia Międzynarodowego.

• grafika komputerowa i multimedia
  • inżynieria oprogramowania i analiza danych
  • sieci komputerowe i systemy mobilne
  • systemy informatyczne i bazy danych
  • technologie gier i symulacji komputerowych

Studia stacjonarne: 3,5 roku

Studia niestacjonarne: 4 lata

Absolwenci kierunku informatyka oferowanego przez Wydział FTIMS nie mają problemów ze znalezieniem pracy. Zatrudnienie ułatwia program nauczania w pełni zsynchronizowany z oczekiwaniami rynku pracy. Firmy, czyli przyszli pracodawcy, monitorują i opiniują programy kształcenia. Absolwenci znajdują zatrudnienie m.in. jako:

• programiści,
  • analitycy i inżynierowie systemowi,
  • administratorzy baz danych,
  • graficy komputerowi w agencjach reklamowych, prasie, filmie i telewizji,
  • projektanci i programiści gier komputerowych,
  • testerzy oprogramowania, systemów informatycznych i teleinformatycznych,
  • administratorzy i projektanci sieci komputerowych,
  • specjaliści w systemach instalacji i utrzymania systemów IT.