Information Technology

Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE)
angielski

INFORMATION TECHNOLOGY jest programem całkowicie prowadzonym w języku angielskim. Studiując INFORMATION TECHNOLOGY można nabyć umiejętności projektowania i programowania systemów informatycznych, rozwinąć zdolności rozwiązywania abstrakcyjnych problemów oraz poznać tajniki pracy w środowisku najnowszych technologii. Studenci zostają specjalistami posiadającymi szeroką wiedzę merytoryczną popartą niezbędnymi umiejętnościami praktycznymi. Uczestniczą w programach wiodących producentów oprogramowania Microsoft Academy oraz Oracle Academy, dzięki którym mogą pracować z materiałami szkoleniowymi przygotowanymi przez firmy, a po zakończeniu zajęć mają szansę otrzymać odpowiednie certyfikaty. Uczą się pracy indywidualnej oraz współpracy poprzez realizację wspólnych przedsięwzięć programistycznych.

GŁÓWNE PRZEDMIOTY

• Algorithms and Data Structures (Algorytmy i struktury danych)
  • Operating Systems (Systemy operacyjne)
  • Computer Architecture (Architektura komputerów)
  • Signal and Image Processing (Przetwarzanie sygnału i obrazu)
  • Data Base Systems (Systemy baz danych)
  • Network Technologies (Technologie sieciowe)
  • Software Engineering (Inżynieria oprogramowania)
  • Computer Graphics (Grafika komputerowa)
  • Artificial Inteligence and Expert Systems (Sztuczna inteligencja i systemy ekspertowe)

Każdy student Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) w ramach programu studiów realizuje co najmniej jeden semestr (6 semestr) – „Mobility Semester” na uczelni zagranicznej. Obecnie Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) podpisało umowy z ponad 100 uczelniami z całej Unii Europejskiej. Studenci programu INFORMATION TECHNOLOGY najczęściej wybierają:

• University of Aveiro - Portugalia,
  • University of Southern Denmark - Dania,
  • Fachhochschule Brandenburg - Niemcy,
  • Glyndŵr University - Wielka Brytania.

Absolwenci programu INFORMATION TECHNOLOGY nie mają problemów ze znalezieniem pracy – firmy komputerowe w kraju i za granicą oferują corocznie kilkaset miejsc pracy. Zatrudnienie ułatwia program nauczania w pełni zsynchronizowany z oczekiwaniami rynku pracy. Absolwenci programu INFORMATION TECHNOLOGY mogą znaleźć zatrudnienie jako: programiści, analitycy i inżynierowie systemów oraz danych, administratorzy baz danych, programiści i projektanci grafiki gier komputerowych i mobilnych, testerzy oprogramowania, systemów informatycznych i teleinformatycznych, administratorzy i projektanci sieci komputerowych, specjaliści w systemach instalacji i utrzymania systemów IT, specjaliści w firmach informatycznych, ośrodkach badawczo-rozwojowych, administracji państwowej i samorządowej, placówkach akademickich lub w szkolnictwie,  liderzy projektów informatycznych oraz pracownicy badawczy lub naukowi.

Absolwenci programu INFORMATION TECHNOLOGY są poszukiwanymi specjalistami na rynku pracy nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.