Fizyka techniczna

Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej

Studia drugiego stopnia pozwalają na zdobycie rozszerzonej wiedzy z zakresu fizyki fazy skondensowanej i właściwych dla niej metod badawczych, fizyki współczesnej i stosownej. Studenci zdobywają wiedzę, nabywają umiejętności i kompetencje umożliwiające rozwój intelektualny i znalezienie interesującej pracy. Studenci mogą studiować na jednej z dwóch specjalności: optoelektronika lub fizyka medyczna. Wydział FTIMS prowadzi kształcenie na specjalności optoelektronika we współpracy z Wydziałem EEIA PŁ. Instytut Fizyki prowadzi współpracę z firmą Corning Optical Communications Polska Sp. z o.o., która wspiera specjalność optoelektronika w zakresie współpracy merytorycznej, materiałów eksploatacyjnych oraz praktyk studenckich. W ramach specjalności fizyka medyczna Instytut Fizyki współpracuje z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Mikołaja Kopernika w Łodzi.

• fizyka medyczna
  • optoelektronika
magister

Absolwent kierunku posiada  wiedzę, umiejętności i kompetencje  umożliwiające znalezienie interesującej pracy m.in. w branży IT, laboratoriach przemysłowych lub badawczych, branży healthcare, przemyśle optoelektronicznym i telekomunikacyjnym oraz placówkach edukacyjnych.