Fizyka techniczna

Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej

Studia pierwszego stopnia tym kierunku umożliwiają zapoznanie się zagadnieniami związanymi z fizyką komputerową, metodami numerycznymi, optyką, fizyką powierzchni i cienkich warstw, fizyką półprzewodników, fizyką kryształów stałych i ciekłych oraz technikami laserowymi. Pozwalają na zdobycie wiedzy z zakresu biofizyki, podstaw anatomii i histologii, terapii medycznej oraz fizykalnych metod diagnostyki. Poznasz optoelektronikę, fotonikę, technologię światłowodową, analizę sygnałów biologicznych oraz cyfrowe przetwarzanie sygnałów. Student uczy się, jak stosować informatykę w biologii i w medycynie. Uzyskuje również teoretyczne i praktyczne przygotowanie do programowania oraz poznaje metody komputerowej symulacji i modelowania zjawisk fizycznych i analizy danych eksperymentalnych oraz procesów technologicznych. Studia umożliwiają także opanowanie podstaw grafiki komputerowej, a także ergonomii i praw autorskich.

• fizyka techniczna

Studia stacjonarne: 3,5 roku

Absolwent kierunku posiada  wiedzę, umiejętności i kompetencje  umożliwiające znalezienie interesującej pracy m.in. w branży IT, laboratoriach przemysłowych lub badawczych, branży healthcare, przemyśle optoelektronicznym i telekomunikacyjnym oraz placówkach edukacyjnych.