Computer Science

Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE)
angielski

COMPUTER SCIENCE jest programem całkowicie prowadzonym w języku angielskim, który przedstawia najnowszy stan wiedzy z zakresu bardzo popularnej i szybko rozwijającej się dziedziny jaką jest informatyka. Studenci zdobywają szerokie kwalifikacje z projektowania systemów informatycznych, tworzenia i testowania oprogramowania, przetwarzania i analizy danych. Studia przygotowują do rozwiązywania złożonych problemów technicznych oraz wyzwaniami i jakie niesie ze sobą ta nowoczesna i szybko rozwijająca się specjalność.

GŁÓWNE PRZEDMIOTY

• Introduction to Computer Science (Podstawy informatyki)
  • Programming and Data Structures (Programowanie i struktury danych)
  • Databases (Bazy danych)
  • Object Oriented Programming in C++ (Programowanie obiektowe w C++)
  • Software Engineering (Inżynieria oprogramowania)
  • Computer Networks (Sieci komputerowe)
  • Operating Systems (Systemy operacyjne)
  • Numerical Methods (Metody numeryczne)

Każdy student Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) w ramach programu studiów realizuje co najmniej jeden semestr (6 semestr) – „Mobility Semester” na uczelni zagranicznej. Obecnie Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) podpisało umowy z ponad 100 uczelniami z całej Unii Europejskiej. Studenci programu COMPUTER SCIENCE najczęściej wybierają:

• Technische Universität - Wien,
  •  Austria; Fachhochschule Vorarlberg - Austria,
  •  Turku University of Applied Sciences - Finlandi,
  •  University of Twente - Holandia,
  •  Università Degli Studi di Torino - Włochy;

Absolwent programu COMPUTER SCIENCE posiada wiedzę podstawową i specjalistyczną z zakresu współczesnej informatyki, a także podstawową wiedzę z zakresu organizacji pracy zespołowej. Uzyskane wykształcenie umożliwia mu podjęcie pracy o zróżnicowanym charakterze w przedsiębiorstwach sektora nowoczesnych technologii. Absolwent programu COMPUTER SCIENCE jest przygotowany do podjęcia pracy zawodowej w obszarze informatyki i dziedzin pokrewnych, również na stanowiskach związanych z organizacją oraz uczestnictwem w pracy dużych zespołów interdyscyplinarnych. Ze względu na globalny zasięg konsorcjów działających w branży informatycznej i teleinformatycznej Absolwenci programu COMPUTER SCIENCE  podejmują pracę nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Absolwent programu COMPUTER SCIENCE  jest przygotowany do samodzielnego zdobywania wiedzy i może podjąć studia drugiego stopnia tego kierunku lub na pokrewnych kierunkach inżynierskich oraz rozwijać się zawodowo w formie kształcenia ustawicznego.