Architektura

Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska
studia niestacjonarne

Na kierunku architektura, na studiach II stopnia prowadzony jest jeden program studiów: architektura.
Studia na tym kierunku pozwalają ukształtować wyobraźnię przestrzenną i przygotowują do tworzenia różnorodnych form obiektów architektonicznych w ramach przedmiotów kierunkowych, takich jak: projektowanie urbanistyczne, projektowanie architektoniczne zabudowy mieszkaniowej, projektowanie terenów zielonych, projektowanie architektoniczne małych obiektów użyteczności publicznej, projektowanie osadnictwa wiejskiego, konserwacja i ochrona zabytków. Zajęcia plastyczne pozwalają na  rozwinięcie wyobraźni przestrzennej oraz wrażliwości na kolor, proporcję czy grę światła. Student zapoznaje się również z podstawową wiedzą ogólnobudowlaną. Przyszłych architektów wnętrz studia przygotują do twórczej działalności zawodowej w zakresie architektury wnętrz, podstaw wzornictwa, wystawiennictwa i scenografii oraz różnorodnych, pomocniczych zadań w dziedzinie budownictwa, architektury, urbanistyki – indywidualnie i w zespołach. Zdobędą oni wiedzę, jak w pracy projektowej współdziałać ze specjalistami z innych dziedzin technicznych, humanistycznych i artystycznych oraz umiejętność kierowania procesem wykonawczym w zakresie architektury wnętrz zarówno w obiektach nowo projektowanych, jak i adaptowanych.

magister inżynier architekt

Studia stacjonarne: 2 lata

Studia niestacjonarne (wieczorowe): 2 lata

Absolwenci tego kierunku są przygotowani do podjęcia pracy w branży budowlanej i architektonicznej w kraju i za granicą. Mogą podejmować się pracy zawodowej w biurze architektonicznym oraz działalności zawodowej w zakresie projektowania architektonicznego i urbanistycznego. Mogą planować rozwój kariery zawodowej w wykonawstwie i nadzorze budowlanym, jak również w branży związanej z architekturą wnętrz. Absolwenci architektury są przygotowani do współdziałania w pracy ze specjalistami z innych dziedzin: technicznych, humanistycznych i artystycznych.

Absolwenci mogą ubiegać się, po odbyciu stażu zawodowego, o uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w nieograniczonym zakresie, w specjalności architektonicznej.