Architecture Engineering

Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE)
angielski

ARCHITECTURE ENGINEERING jest programem całkowicie prowadzonym w języku angielskim, który łączy nauki techniczne z wiedzą z zakresu architektury i urbanistyki rozwijając wyobraźnię i umiejętności niezbędne w pracy inżyniera architekta.

U nas poznasz aspekty: architektoniczne, techniczne oraz ekonomiczne, a wiedzę uzupełnisz długoterminowymi praktykami.

GŁÓWNE PRZEDMIOTY

• Architectural Design Studio (Projektowanie architektoniczne)
  • Urban Design Studio (Projektowanie urbanistyczne)
  • Landscape Architecture (Architektura krajobrazu)
  • Regional Planning (Projektowanie regionalne)
  • History of Universal Architecture (Historia architektury powszechnej)
  • Team Project - PBL (Projekt zespołowy - PBL)
  • Project Management (Zarządzanie projektem)
  • Building Materials (Materiały budowlane)
  • Building Physics and Acoustics (Fizyka budowli i akustyka)
  • Civil Engineering Structures (Konstrukcje budowlane)

Każdy student ARCHITECTURE ENGINEERING w ramach programu studiów realizuje co najmniej jeden semestr (6 semestr) – „Mobility Semester” na uczelni zagranicznej. Obecnie Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) podpisało umowy z ponad 100 uczelniami z całej Unii Europejskiej. Studenci programu ARCHITECTURE ENGINEERING najczęściej wybierają:

• Technical University of Denmark (DTU) – Dania
  • University of Antwerp – Belgia
  •  Jönköping University – Szwecja
  • Saxion University of Applied Sciences – Holandia
  • KU Leuven – Belgia
  • University of Las Palmas de Gran Canaria – Hiszpania
  •  École Spéciale d’Architecture – Francja
  • Polytechnic University of Milan – Włochy

inżynier architekt

4 lata

Studia przygotowują teoretycznie i praktycznie do projektowania architektonicznego i urbanistycznego. Po odbyciu dodatkowego stażu studenci mogą ubiegać się o uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w specjalności architektonicznej. Nauczą się prowadzenia procesu budowlanego. Jako inżynierowie architekci, będą  mogli pracować w biurach architektonicznych, przedsiębiorstwach wykonawczych, a także w instytucjach administracji państwowej i samorządowej. Będą umieli współdziałać ze specjalistami z innych dziedzin: technicznych, humanistycznych i artystycznych. Mogą zostać znanymi grafikiami lub rzeźbiarzami, jak również z powodzeniem prowadzić własną działalność gospodarczą.

Absolwenci programu ARCHITECTURE ENGINEERING znajdują zatrudnienie zarówno w kraju, jak i za granicą (nie tylko w Europie, ale i na całym świecie). Mogą oni ubiegać się, po odbyciu stażu zawodowego, o uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie w ograniczonym zakresie, w specjalności architektonicznej.